Producent Weber

Grill na pellet drzewny SmokeFire EX6

9 499,00 zł
Skonfiguruj produkt:
Wybierz: Szkolenie WEBER - zostań Grill Masterem
Skonfiguruj produkt
Darmowa dostawa
Pobierz PDF Udostępnij Dodaj do porównania
Potrzebujesz porady?
Zadzwoń, jesteśmy do Twojej dyspozycji
Marcin Gamza
Marcin Gamza
Ekspert Grillweb
601 796 307
Marcin Kwiecień
Marcin Kwiecień
Ekspert Grillweb
601 189 120

Kup ten grill i zostań Grill Masterem

Zapraszamy do udziału w szkoleniach i wspólnej zabawy.

Więcej informacji

Opis produktu
Dane techniczne
Opinie

GRILL NA PELLET SMOKEFIRE EX6

Przygotuj swoje ulubione przepisy na świeżym powietrzu - bo wszystko, co można przyrządzić, smakuje jeszcze lepiej z grilla. Dzięki zakresowi temperatur od 95 do 315 °C, Smoke Fire jest wszechstronnym grillem typu "wszystko w jednym", który pozwala na przyrządzanie steków, wędzenie szpondrów, pieczenie polędwicy w niskiej temperaturze i wiele innych. A dzięki Weber Connect grillowanie potraw nigdy nie było łatwiejsze. Ta aplikacja pomoże Ci w grillowaniu i krok po kroku przeprowadzi przez każdy kulinarny proces wysyłając powiadomienia o każdym z etapów, od przewracania do serwowania, a także dokładnie odliczy czas potrzebny do gotowania.

Cechy i przeznaczenie:

  • Do smażenia i wędzenia w zakresie temperatur od 95 do 315 °C.
  • Pokryta porcelaną powierzchnia Webera chroni przed rdzą i pękaniem.
  • 6.370 cm²  - dwupoziomowa powierzchnia grillowania.
  • Specjalnie zaprojektowany silnik zasilany prądem stałym zapobiega zatykaniu się śruby podającej.
  • Zaprojektowany dla równomiernego rozprowadzania ciepła na całej powierzchni grilla.
  • Kompatybilny z bezpłatną aplikacją Weber Connect na iOS i Android.
  • Kompatybilność z urządzeniami Huawei i Xiaomi nie może być zagwarantowana.
  • Rodzaj paliwa: pelet drewniany
  • Stoły boczne: 1
  • Kółka skrętne: 2
  • Kółka skrętne z blokadą: 2
  • Uchwyt na sztućce: 2
  • Czujnik temperatury mięsa w zestawie: 1

Grill Weber SmokeFire X6

Grill Weber SmokeFire EX6

Grill Weber SmokeFire EX6

    Grill Weber SmokeFire EX6


    Recenzja Naszego kucharza

     Ogniomistrz Art

    Po dość długim oczekiwaniu w końcu mogłem uruchomić i sprawdzić w warunkach roboczych pelletowego potwora Webera, w dodatku w jego największej wersji czyli w modelu SmokeFire EX6. Nasłuchałem się i naczytałem różnych opowieści krążących w sieci na temat tych urządzeń, a u źródła otrzymałem informację, że model sprzedawany od obecnego sezonu na rynku polskim, ma się nijak do modelu, który zadebiutował w ojczyźnie Webera jakiś czas temu, wzbudzając w użytkownikach mieszane uczucia i sprawiając niemałe kłopoty. Po pierwszym okresie od debiutu firma postanowiła uporać się z problemami jakich Smoke Fire dostarczał użytkownikom w USA, by na rynek europejski trafił produkt niezawodny i zapewniający odpowiednią efektywność pracy. Przeprowadzono zatem lifting mający na celu wyeliminowanie wszystkich mankamentów - zmieniono kąt nachylenia ślimaka, elementy podajnika pelletu i sam system grzania. Opłaciło się, model który poskładałem i testowałem nie przysporzył mi żadnych problemów o jakich wspominano wcześniej za oceanem.

    Składanie i montaż grilla SmokeFire EX6

    Hmm, jak ja tego nie lubię, kiedy słyszę o meblach czy urządzeniach do samodzielnego montażu dostaję drgawek i odwlekam moment zakupu jak tylko się da. Faktem jednak pozostaje to, że podczas składania jakiegokolwiek urządzenia można ocenić najlepiej jakość wykonanych podzespołów i solidność materiałów użytych do wyprodukowania tegoż. Kto choć raz składał marketowego grilla, a później pozwolił sobie na markowy sprzęt dokładnie wie o czym mówię, zresztą ostatnimi czasy miałem okazję wysłuchać relacji dwóch kolegów, którzy zakupili w jednym czasie grille dwóch wiodących marek, ich reakcje i porównania bezcenne, ale nie o tym jest przecież ten tekst. Tak czy inaczej SmokeFire składa się z wielu elementów zapakowanych w osiem odznaczonych literkami alfabetu kartonikach. Instrukcja montażu jak zawsze w Weberze dokładna i skierowana do takich „ekspertów” technicznych jak ja ;) Muszę jednak od razu napisać, że składanie solowe na pewno nie wchodzi w grę, choćby ze względu na gabaryty kotła, ale to przecież raczej zaleta, bo można zawsze znaleźć pretekst do spotkania z kolegą i podlania Webera odpowiednią dawką ulubionych napojów regeneracyjnych ;) W salonie i na trzeźwo (jednak byliśmy w pracy) cała operacja zajęła naszej dwójce około godzinki.

    Pierwsze rozpalenie SmokeFire EX6

    Nie będę bił piany, wszystko dokładnie opisano w instrukcji obsługi w naszym ojczystym języku, procedura podobna jak w innych tego typu zabawkach, bujamy maszynę do maksymalnej temperatury, trzymamy jakiś czas i wychładzamy. Co istotne Weber Smoke Fire z racji paliwa jakim jest pellet ma określony czas wygaszania i oczyszczania ślimaka z pozostałości paliwa. Cały proces wygaszania trwa około kwadransa i wtedy pozostawiamy bestię podłączoną do sieci.

    Sterowniki i Weber Connect

    Wszystko proste i przejrzyste zarówno w samym sterowniku zainstalowanym w urządzeniu jak również w aplikacji obsługiwanej z pozycji smartfona. Łączenie następuje zarówno poprzez Bluetooth lub za pomocą sieci Wi-Fi. W urządzeniu da się ustawić temperaturę jak i czas pracy, oraz wymagane wartości temperaturowe na sondach których możesz podpiąć aż cztery. Można także skorzystać z gotowych programów, choć ja jako kucharz nigdy nie mam do nich przesadnego zaufania, wolę opierać się na obserwacjach i własnym doświadczeniu. Dla osoby mniej wprawnej na pewno okażą się jednak pomocne i pozwolą wyciągnąć własne wnioski.

    Smokeboost – zakres temperatur niskich

    Czyli tryb wzmocnionego aromatu wykorzystywany podczas długiego grillowania w niskiej temperaturze. Po włączeniu tego trybu temperatura spada do poziomów w zakresie temperatur od 74 do 93 stopnie Celsjusza, jest jednak pewne ale … Otóż tracimy kontrolę nad temperaturą w kotle, bo najnormalniej w świecie przestaje się wyświetlać, no i faktyczna temperatura wewnątrz kotła zależy jednak mocno od warunków atmosferycznych, tzn. im większy wiatr i niższa temperatura otoczenia tym niższa temperatura wędzenia … Ot taka niedogodność i zachęcenie do obserwacji pogodowych. Podczas naszego pobytu nad morzem udało się zrobić genialne żeberka, a temperatura w kotle spadła do 55 stopni, fakt że wiała chyba ósemka i było dość zimno na pewno w tym pomógł. Można potraktować to jako dodatkową frajdę i walkę z żywiołem. Tak czy inaczej nawet w podanych oficjalnie zakresach uzyskujemy olbrzymie spectrum potraw jakie możemy wykonać. Szarpana wołowina, pastrami, wieprzowina, mięsa faszerowane, ryby, warzywa itd.

    Zakres temperatur wysokich

    Idąc w stronę drugiego bieguna czyli wysokich wartości temperaturowych, można smokera rozkręcić do 315 stopni Celsjusza i jest to faktycznie temperatura osiągalna bez problemu przy zamkniętej pokrywie, bez względu na warunki atmosferyczne. Co w takiej temperaturze można osiągnąć ? Każdy użytkownik musi odpowiedzieć sobie na to pytanie sam. Ja natomiast uważam, że w zasadzie wszystko bo w zakresie powyżej 230 stopni Celsjusza operujemy już wartościami wysokimi i przy odrobinie wiedzy oraz wykorzystaniu akcesoriów nasze możliwości są w zasadzie nieograniczone.

    Ile pali SmokeFire EX6

    No właśnie, i tutaj dość trudno udzielić jednoznacznej informacji, bowiem w zakresach niskich temperatur dziewięciokilogramowy zasobnik ( jeden worek) wystarczył mi na około dwanaście godzin ciągłej pracy ( robiłem mostek, potem żeberka) zatem w zakresie do powiedzmy 110 stopni Celsjusza spalanie na godzinę to trzy czwarte kilograma, a w monetach jakieś siedem i pół złotego. Kiedy jednak rozkręcimy temperaturę, spalanie jest już znacznie większe, z kolei znacznie skraca się czas obróbki, bo przecież nikt nie grilluje niczego w temperaturze 300 stopni przez godzinę, chyba że jest miłośnikiem węgla albo chce ukryć ślady morderstwa ;) Można chyba zatem przyjąć bezpieczną średnią jednego kilograma pelletu na godzinę pracy, aby temat uśrednić.

    Konserwacja grilla SmokeFire EX6

    Jak wspomniałem wcześniej mechanizm podajnika i zapłonu czyści się sam, natomiast pozostałe części czyli szyny, płytę dyfuzyjną czy przegrodę termiczną, obudowę itd. czyścimy dokładnie tak samo jak w każdej gazówce.

    Wnioski - Czy warto posiadać SmokeFire EX6

    Nie będę ukrywał, że podchodziłem do tego wynalazku jak pies do jeża, jednak po kilku sesjach dłuższych i krótszych jestem nim bardzo pozytywnie zaskoczony i uważam, że to naprawdę fajny sprzęt dla osób szukających w gotowaniu czegoś więcej niż utarte schematy i standardowe menu. SmokeFire pozwala w każdym rozbudzić pasję do poszukiwań coraz to nowych wyzwań, bez skomplikowanych operacji, pozawala stabilnie panować nad temperaturą w długich przedziałach czasowych, a tym samym uzyskiwać efekty, które na innych nośnikach stwarzają dużo więcej problemów.     

    Dedykowane akcesoria